Bilge Yılmaz: 15 Mayıs’tan itibaren kamu bankaları yandaş iş insanlarına servet aktarmayı kesecek

İyi Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz, “15 Mayıs’tan itibaren kamu bankaları asli görevine geri dönecek. Yandaş iş insanlarına servet aktarmayı, keyfi müdahalelerle döviz kurunu baskılamak için milletin servetini harcamayı kesecek” ifadelerini kullandı.

Bilge Yılmaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 14 Mayıs’taki seçimleri kazanması durumunda Millet İttifakı’nın ekonomi politikalarına ilişkin 3 kısa not paylaştı. Yılmaz, diyerek şunları yazdı:

“Sadece 3 kısa notumu paylaşmak isterim:

1) 20 yıllık iktidarınızda stratejik sektörlerde yabancılara yapılan satışları (Türk Telekom, Tank Palet Fabrikası vb.) ve o satışlardaki usulsüzlükleri yargıya taşıdınız mı? İktidarımızda biz yapacağız.

2) Kamu bankaları üzerinden verilen, standartlara uygun olmayan krediler ve o kredilerin geri ödemeleriyle ilgili bir çalışmanız var mı? Eğer yoksa iktidarımızda biz yapacağız.

3) 15 Mayıs’tan itibaren kamu bankaları asli görevine geri dönecek. Yandaş iş insanlarına servet aktarmayı, keyfi müdahalelerle döviz kurunu baskılamak için milletin servetini harcamayı kesecek. Bu sayede çiftçimiz de küçük ve orta büyüklükteki işletmeler de ihtiyaç duydukları desteğe ulaşacak, refaha kavuşacak. Türkiye kalkınacak.”

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*