Bitcoin fiyatı kritik seviyeye geri döndü

ABD CFTC’nin, kripto ticareti ve türev kurallarını ihlal ettiği için Binance’e dava açmasının ardından Bitcoin fiyatı 27.000 dolar seviyesini başarıyla tuttuktan sonra %6’nın üzerinde sıçradı ve 28.500 doların üzerine çıktı.

XRP, %18’in üzerinde bir artışla en iyi altcoin’ler arasında ralliye liderlik ederken daha geniş kripto pazarında büyük bir toparlanma görüldü. Cardano (ADA) fiyatı %12, Ethereum (ETH) %6, Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) %8 arttı.

Dow Jones, S&P 500 ve Nasdaq’a bağlı vadeli işlemler, Çarşamba günü yaklaşık %1 toparlanırken ABD Dolar Endeksi (DXY) 102,5 seviyesine düştü. Kripto Açgözlülük ve Korku Endeksi, “Açgözlülüğü” temsil eden 57 puanda.

BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes, 2023’teki Bitcoin boğa piyasasının FUD ve kötüleşen piyasa koşulları tarafından desteklenip desteklenmediğini tartışıyor.

Balinalar Bitcoin fiyatını yükseltiyor

CryptoQuant verileri türev borsalarında balinaların yeniden aktif olduğunu ortaya koyuyor. Balina birikimi, Binance FUD’a rağmen kripto piyasasının toparlanmasını tetikledi.

Zincir üstü analiz, vadeli işlem borsalarına yüksek bir para akışı olduğunu ortaya çıkardı. Yüksek akış balina birikimi dönemini ve düşük fon akışı balina dağıtım dönemini gösterir.

Genel olarak balina birikimi, BTC fiyatının önemli ölçüde artmasına neden olur. Balinalar, fiyat 27.000 doların altında işlem görürken Bitcoin biriktirmek için dipten alım fırsatını değerlendirdi. Balinalar, piyasadaki düşük likidite nedeniyle Bitcoin fiyatını yükseltmek için vadeli işlem borsalarını kullandı. Ancak kripto pazarındaki oynaklığın muhtemelen artmasına neden oldu. Yatırımcılar, bir sonraki hamle için 29.000 ila 30.000 dolar civarında teyit arıyor.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*