İşte evliliğinizde mutsuz olduğunuzu gösteren işaretler.Bunlardan biri bile varsa eşinizle oturup konuşmanız gerekiyor

Evliliğinizde yaşadığınız sorunlar mutsuz olmanıza sebep olur. Ancak evliliğinizdeki mutsuzluğun sebebi problemlerinizi görmeden gelmeniz olabilir. Evlilik terapistleri, bunu anlayabilmeniz için bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerektiğini söylüyor. Mutsuz bir evlilik yaşadığınızı gösteren işaretleri sizler için derledik.

DUYGULARI ÖNEMSEMEME

Mutsuz bir evlilik çoğu zaman, kişinin partnerinden üstün olduğunu düşünmesi ve eşinin duygularını görmezden gelmesinden kaynaklanır.

Artık eşinizin duygularını önemsemiyorsanız ve ne hissettiğinizi düşünmüyorsanız bu evliliğinizde mutsuz olduğunuzun bir işareti olabilir.

Kendinizi devamlı, eşinizi küçümser ve haksız bir konumda buluyorsanız ya da o size böyle hissettiriyorsa, bunu bir terapistle oturup konuşmalısınız.

İLGİSİZLİK

İlişkiler her zaman ilgiye ihtiyaç duyar. Eşiniz sizinle vakit geçirirken, çoğu zaman ilgisiz, telefonuna bağımlı ve umursamaz davranıyorsa, bu durum sizi mutsuzluğa itebilir. Eşinizin ilgisizliğinden rahatsız olduğunuzu söylediğiniz halde bu davranışlarına devam ediyorsa sizi hiç umursamayabilir.

PAYLAŞIMLARIN SONA ERMESİ

Hayatınızla ilgili önemli gelişmeleri her an eşinizle paylaşma isteği duyarsınız. Ama artık hiçbir durumu eşinizle paylaşmak istemiyorsanız burada ciddi bir sorun vardır.

Bu nedenle, hayatınızla ilgili önemli şeyleri eşiniz yerine arkadaşınızla ya da komşunuzla paylaşıyorsanız, ortada çözmeniz gereken bazı güven sorunları olabilir

HAREKETLERİNDEN RAHATSIZ OLMAK

Artık eşinizin her hareketi sizi rahatsız etmeye başladıysa evliliğinizi tekrar gözden geçirmeniz gerekir.

Daha önce gözünüze batmayan şeyler sizi bir anda rahatsız ediyor, ufak tefek şeyleri devamlı sorun haline getiriyorsanız, eşinize bakış açınız değişmeye başlamış demektir.

TARTIŞMALARIN BÜYÜK KAVGALARA DÖNMESİ

Fikir ayrılıkları ve tartışmaların her evlilikte olması çok doğaldır. Problemlerinizi sakince konuşarak çözmek yerine büyüterek kavga ediyorsanız bu, size ve ilişkinize zarar verecektir. . Bu nedenle anlaşamadığınız, fikir ayrılıklarına düştüğünüz ya da sizi rahatsız eden şeyleri eşinizle sakince paylaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir