O dizinin başrolü İstanbul’dan ayrılıyor! Nedenini açıkladı:Artık köy evinde yaşayacak!Ünlü oyuncunun taşınma sebebi ise şaşırtı

Depremler, insanların yaşadıkları bölgelerde kalıcı olarak değişikliklere neden olabilir ve bu durumda da göç hareketlerine yol açabilir. Özellikle büyük çaplı depremler, insanların yaşam alanlarını terk etmelerine, diğer bölgelere taşınmalarına ve hatta ülke dışına göç etmelerine neden olabilir.

Bazı ünlü isimler, İstanbul’da yaşanabilecek deprem riskinden kaçınmak için daha az katlı binalara yöneliyorlar. Ancak bazıları, sağlam zeminlere sahip başka bölgelere taşınmayı tercih ediyorlar. İsmail Hacıoğlu da bu isimlerden biri. Son zamanlarda, Bursa’nın İznik ilçesinde bir arazi satın aldı ve ileride buraya tek katlı bir ev inşa etme kararı aldı. Ünlü oyuncu, hayatının belli bir bölümünü bu evinde geçirmeyi planlıyor. Bu kararıyla, deprem riskinin yanı sıra daha sakin bir yaşam tarzını da hedefliyor.

İstanbul’un ünlü oyuncusu İsmail Hacıoğlu, beklenen büyük İstanbul depremi riski nedeniyle şehir hayatını geride bırakıyor. Artan deprem endişeleri ve geçmişte yaşanmış olan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin yarattığı yıkım sonrası, Hacıoğlu şehirden uzak, sakin bir köy evinde yaşamaya karar verdi. Bu kararıyla, hayatını depremlere karşı daha güvenli bir yerde sürdürmeyi hedefliyor.

Kaynak: Karar

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*