Zeki Müren açıklaması ortalığı karıştırdı

Diva Bülent Ersoy, Türk Sanat Müziği’nin ‘Güneş’i Zeki Müren’le ilgili ağızları açık bırakan iddialarda bulundu.

Geçtiğimi yıllarda sanatçı Zeki Müren’in ev arkadaşı Göksenin Çakmak’ın, Zeki Müren’in Bülent Ersoy ile ilişkisine dair yaptığı açıklamalarda, “‘Zeki Müren Bülent Ersoy’u hiç sevmedi.” cevabını vermişti.

Nedenini ise şöyle açıklamıştı: ‘Nedeni, gazetecilerin Bülent Ersoy’u Zeki Müren’le mukayese etmeleriydi. Hiçbir zaman adını anmadı. Bülent lafını hiçbir zaman kullanmadı. Eğer gittiğimiz yerde onun kaseti çalıyorsa, bir başka bahane ile hemen orayı terk ederdi. Dinlemeye tahammülü yoktu. Bülent Ersoy’u anarken ameliyat olduğu için altın makas derdi.’

Fakat Bülent Ersoy, Zeki Müren’den bahsederken daha önce verdiği bir röportajda Göksenin Çakmak’ın sözlerine ters düşen ifadeler kullanmıştı.

2012’de İzzet Çapa’ya konuşan Bülent Ersoy, tarihe kazınan öpüştükleri fotoğrafın hikayesini anlatırken Zeki Müren’in kendisini çok beğendiğini söylemişti.

Fotoğrafın hikayesini soran İzzet Çapa’ya verdiği cevap şu şekildeydi:

‘Birden dudağımdan öpmeye başladı. Etraf yıkılıyor. Sonra Nigar tutturdu ‘Ben de istiyorum’ diye. ‘Nigar’cığım kusura bakma, bu dudaklardan sonra seni öpemeyeceğim’ dedi Zeki Bey.’ ‘Sanat Güneşi dudağınıza buseyi kondurunca ne hissettiniz?’ ‘Ayol ne hissedeceğim, cinsi sapık mıyım ben…’

İzzet Çapa’nın ‘Belli ki sizi beğeniyordu Zeki Bey?’ sorusuna verdiği yanıt ise: ‘Çok beğenirdi efendim çok… ‘Japon orkidesi’ derdi bana. Arkamdan da ‘Su gibi maşallah’ dermiş.’ olmuştu.’

Uzun yıllar ikili yakın arkadaş olarak bilinirken, Bülent Ersoy’un son bölümde yaptığı Zeki Müren açıklamalarıyla izleyenler bir kez daha şaşırdı. “Zeki Müren mi büyük? Bülent Ersoy mu büyük?” sorusu yöneltilen Bülent Ersoy, önce “Rahmetli Zeki Müren çok önemli bir sanatkardı. Ama doğru da bir tanedir, bir buçuk tane doğru olmaz” dedi.

Ardından söyledikleri ise ağızları resmen açık bıraktı. Safiye Soyman’ın “Seni kıskanır mıydı?” sorusuna, “O şekilde zaten kıskançlığından öldü” diyerek cevap veren Bülent Ersoy, ayrıca Zeki Müren’in kendisini dinleyip kendisini kast ederek “Allah’ım bu ‘Japon’un’ canını al” dediğini iddia etti.

Ayrıca Bülent Ersoy, Zeki Müren’in çalışanları falakaya yatırdığını ve çok kez içeriden gelen iniltileri duyduğunu da dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x