Erzincan’da yamaç paraşütü heyecanı

Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Eğitim Yarışması, Erzincan’da başladı. Yarışmalara 33 ilden 13’ü kadın toplam 71 sporcu katıldı.

Deniz seviyesinden bin 568 metre yüksekliğindeki Ekşisu mesire alanından havalanan sporcular, yaklaşık 10 dakika gökyüzünde kaldıktan sonra önceden belirlenen hedeflerine inebilmek için kıyasıya mücadele etti. Bazı sporcular hedefi tuttururken, bazıları ise hedefe ulaşamadı. Yarışmada derece alan sporcular puanlarına göre bir üst seviyedeki yarışmalara katılmaya hak kazanacak.

Türkiye Hava Sporları Federasyonu Başkanı Ahmet Saim Yılmaz yarışma ile ilgili şunları söyledi:

“Erzincan doğa sporlarının başkenti. Gerçekten meteorolojik verileri olsun, doğası olsun inanılmaz bir yer. Bu seneki yarışmamız bununla sona eriyor. Ama gelecek senelerde Erzincan’da Türkiye Şampiyonası yapılacak. Mesafe yarışmamız. Aynı zaman da Pro Wolrd Cup yarışması olacak. Pro World Cup yarışmamız 2025 yılında yapılacak olan dünya şampiyonamızın ön yarışması olacak. Erzincan yamaç paraşütü branşı için çok önemli. Dünyada ki bütün sporcular burayı tanıyor ve buraya gelmek için can atıyorlar.” (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x