Kemal Özdeş’ten hakem eleştirisi! “Üzülüyorum”

Süper Lig’in 8. haftasında sahasında Fenerbahçe’ye 2-0 kaybeden Kasımpaşa’da teknik direktör Kemal Özdeş, mücadeleyi değerlendirdi. 

“Fenerbahçe hak ederek kazandı”

Fenerbahçe’nin maçı hak ettiğini ifade eden Kemal Özdeş, şu ifadeleri kullandı:

“Fenerbahçe hak ederek kazandı. Bizim açımızdan istediğimiz gibi başladı oyun, ta ki ilk gole kadar. Derinlik alamama ilk golü yedirdi. Zaten Fenerbahçe ile oynuyorsunuz, 30. dakikaları buldu Fenerbahçe yarı alanına gitmek. Bizim oyunumuz biraz daha iştahlandı. Net pozisyon var mı diyeceksiniz ama Fenerbahçe’yi kendi yarı alanına 30-45 arası yıktık. Ta ki devre arası bir penaltı oldu, hakemimiz de hemen penaltıyı verdi. Çok kolay bir penaltı. 1-0 girmek başka, 2-0 girmek başka. Fenerbahçe etkili oyunculardan kurulu. Başka bir formata geçtik, çünkü gol bulmak gerekiyordu. Pozisyon üretemesek de gol atma çabamızı hissettirdik.”

“Bize benzer fauller çalmıyorsanız, standartsızlık oluyor”

Hakem Mete Kalkavan’ın takdir haklarını sarı-lacivertli takımdan yana kullandığını belirten Özdeş, şunları dedi:

“Fenerbahçe ile oynuyorsunuz, diğer yarı alana gitmek 30. dakikaları buldu. Kolay bir penaltı verdi hakemimiz… Fenerbahçe’nin etkili oyuncuları var. Gol atamayınca kaybediyorsunuz. Oyuncularım çok iyi mücadele etti. Rakibe bakmaksızın mücadele ettiler. Fenerbahçe’nin bize karşı 12-13 kat fazla bütçesi var. Biz doğru ve coşkulu oyunla çabamızı olumlu yönde gösterdik. Böyle maçlarda takdir haklarında bize de benzer fauller çalmıyorsanız, standartsızlık oluyor. Böyle olunca futbolu geliştirme, kazanma ihtimalimiz ortadan kalkıyor. Buna çok üzülüyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x